"Наша политика је наша вечита судбина. Тако је било пре 700-800 година, тако је и данас кад нам земљу користе најмоћније земље света као астал за обарање руку. И у том одмеравању снага најчешће поломе сто, односно нашу земљу", оценио је Ковачевић у интервјуу за најновији број недељника НИН.
Он је казао да "велики" данас снаге одмеравају на питању Косова и Метохије, које је назвао 51. америчком државом коју већински насељавају Шиптари и Албанци са жељом да се уједине и створе другу по бројности државу на Балкану.
"Ко сумња у то да је америчка окупација Косова тачна, нека погледа називе тргова и улица у Приштини. Може се очекивати да се та политика удвориштва крунише преименовањем Приштине у Клинтоновац", рекао је Ковачевић.
Академик је оценио да од нашег пута у ЕУ највероватније нема ништа, јер је једини услов за то признање Косова као независне државе.
Ковачевић је нагласио да му није добро кад чује поједине "политичке мудраце" како би пријатељским разговором нашли решење за помирење.
"Понуда Александра Вучића за компромисно решење одбија се годинама априори, са подизањем летвице захтева из дана у дан. Последње је да им се индиректно призна да су они власници четири манастира и манастирске земље. Знате ли како гласи албански захтев? Ви ћете нам признати оно што смо отели, а ми ћемо вама признати оно што још нисмо отели", рекао је Ковачевић.
Он је оценио да такве албанске услове нико у Србији неће смети да прихвати.
"А ако би се и десило да неко полуди и помисли да би нешто тако срамно потписао, морао би после потписа на пластичну операцију и остатак живота да проведе у некој војној бази у Аризони", нагласио је Ковачевић.
Познати српски писац је подсетио да сам потпис не би био довољан, јер би после тога морао да се мења Устав на референдуму.
"Таква је ситуација данас и таква ће бити за следећих 50 година, без обзира на то ко је на власти у Србији. Нажалост, у миру решења ускоро неће бити. А о другим околностима не желим да слутим", навео је Ковачевић.
Како је Немачка опљачкала Србију, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг