Он је рекао да смо некад били земља колективног спорта, али „сада се он малчице сакрио иза појединачног спорта“.
- По мени, супер, највише медаља досад, али морамо да се запитамо шта је са мушком кошарком, шта је са мушком одбојком, која већ друге олимпијске игре није отишла. Онда женски и мушки рукомет не постоје на ОИ, последњи пут мислим да су мушкарци били 2000. године у Сиднеју. Тако да је то доста велики проблем за колективни спорт – оценио је Икодиновић.
Он каже да је док је играо ватерполо пио „и пиво и кока-колу и све“.
- Док играш, као не смеш да пијеш, а кад сам престао, ево, нисам попио кока-колу пет година – каже он.
На питање да ли се кока-кола сматра допингом, каже да се ништа од тога сада не сматра као допинг.
- Ратко Рудић, чувени ватерполиста и тренер, кад је играо седамдесетих година, нашли су му нешто повишено, па су утврдили да је то од кока-коле. Сада ни због једног пића не можеш да паднеш на допинг контроли – истакао је Икодиновић.
Упитан да ли хемичари праве неке коктеле за спортисте од састојака који су дозвољени, каже:
- То је оно што нама фали, управо сам о томе причао. Види, ми правимо резултат, и то је о-кеј, али замисли да сад имаш и науку у спорту, замисли инфраструктуру бољу, да имаш струку бољу. Да имамо двадесети део тога што имају неки други, били бисмо озбиљна сила – указао је саговорник Хелмкаста.
Икодиновић је говорио зашто је требало да његова супруга Маја Огњеновић требало да носи заставу, образложивши да она 19 година игра за репрезентацију и има велики број медаља које је набројао. Он верује да иза тога стоје политички мотиви, као и иза чињенице да га нису звали нигде да гостује, нити да даје било какав коментар током Олимпијских игара у Токију.
- Наша политичка сцена је доласком СНС-а на власт постала један монтипајтоновска, један циркус невиђених размера, који траје и надам се да ће врло брзо да заврши – пожелео је он.
На питање како би, да је он министар спорта, уредио односе у спорту, да освајамо више медаља, Икодиновић је рекао да морамо да кренемо од школа.
- Да се спорт врати у школе, да се врати физичко, да се спортске секције врате, да се врати универзитетски спорт. А онда из те широке базе можемо да правимо врхунске спортисте. Имали би далеко више врхунских спортиста, у више спортова бисмо били успешни, и наравно, инфраструктура је врло битна, струка такође и школски и рекреативни спорт. И том пирамидом долазиш до врхунског спорта. Тако је раније било – казао је.
Упитан како се ватерполисти стално одазивају на позиве селектора, док неки други спортисти не, казао је да је то питање система.
- У том систему те науче да је играње за репрезентацију најважнија ствар у твојој каријери – открио је славни ватерполиста.
Говорећи о томе да ли након одласка седморице најискуснијих репрезентативаца, треба да бринемо о будућности репрезентације, рекао је да не треба.
- Пријатељ сам са Дејаном Савићем од малена, цео живот смо заједно. Оно што ми је Деки рекао, јесте да има већ спремну екипу за Париз. Вероватно у борби за медаљу, на то је мислио. Остаје Мандић, остаје Јакшић, Сава Ранђеловић, браћа Рашовић, Мали Ђорђе Лазић… озбиљни играчи остају у игри – казао је Икодиновић.
Он је говорио о политици, о Шапићу и Икодиновићу, али и екологији, Рио Тинту, сукобу са Јадранком Косор на Твитеру око операције Олуја и другим темама које можете погледати у емисији. А у првим минутима можете да видите да је Србија у Токију освојила заправо 11 медаља, од тога пет злата, а не девет медаља, од чега три злата, како наши медији јављају.
А још један фудбалер је добио држављанство мимо редовне процедуре, Ана Брнабић је то потписала, о коме се ради, читајте ОВДЕ.
Извор: Правда, Н.Б.