Он је био и саветник Ричарда Никсона, а у тексту написаном за The American Conservative, навео је да историја показује да је истина увек била на страни оних америчких лидера који су одбијали да употребе силу у централној и источној Европи. Тако су успевали да избегну рат са Русијом у оним регионима где витални интереси Сједињених Држава нису били угрожени.
Бјукенен је подсетио на период Хладног рата, када се председник САД Двајт Д. Ајзенхауер (1956. године) одрекао војне интервенције у корист „мађарског устанка“.
Ни Џон Ф. Кенеди се 1961. није мешао у градњу Берлинског зида, а ни Линдон Џонсон није 1968. интервенисао поводом Прашког пролећа, додао је Бјукенен.
Додао је и да је Роналд Реган 1981. године „био неактиван” током гушења синдиката независних синдиката Солидарност у Пољској.
Зато је и Џо Бајден – уверен је аутор текста у The American Conservative, донео исправну одлуку, искључивши могућност војне акције у случају руске инвазије на Украјину.
Бјкенен шефу Беле куће отворено сугерише да стави до знања да је за САД питање уласка Украјине у НАТО затворено.
„Сједињене Државе морају учинити све што је могуће да избегну рат са Русијом, поготово ако желимо да она буде на нашој страни у дугој конфронтацији између Запада и Кине“, закључио је Бјукенен.
Извор: fakti.org