Оштећена су три руска ратна брода. Највише фрегата „Адмирал Макаров“ која ће бити ван строја до два месеца.
Одмах су уследиле руске контре.
Пошто су надводни дронови били `лансирани` са бродова који учествују у „житном аранжману“ - Русија је из њега иступила и поново блокирала украјинске луке.
А уследио је и моћан удар на Угљедар, чији је други дан трајања донео значајне резултате.
Руске снаге су безмало потпуно преузеле контролу над Павловком, његовим јужним предграђем. Истовремено другим краком продиру према Водјаном. Са задатком да пресеку пут који спаја Угљедар са Марјинком и тако га одсеку од осталих украјинских јединица.
План генерала Сергеја Суровикина је да руска војска што пре узме Угљедар у `потковицу`.
Војни врх у Кијеву упутио је појачања у мање градове Константиновка и Богојављенка, који се налазе северно од Угљедара, али те снаге тешко да ће га спасити и вероватно ће добити наредбу да затварају пролазе према Курахову.
Руси успешно напредују и према градићу Опитное (северозападно од Доњецка). Са амбицијом да стигну до Орловке и тако пресеку одступницу Украјинцима који држе много већу и важнију Авдејевку.
Ова померања фронта на штету Украјине навела су њене војне консултанте-наредбодавце из САД и Велике Британије да иницирају да се велики град Запорожје спрема за уличне борбе.
И зато што је у том граду 30. октобра одјекнуло више експлозија. Главна мета био је алуминијумски комбинат чији један део је претворен у базу странаца који ратују у украјинским униформама.
О детаљима велике битке код Доњецка читајте ОВДЕ.
Извор: fakti.org