Борбе за тај град, који је до почетка војних операција имао 78.000 становника а кијевска хунта му је променила име у Бахмут, трају већ недељама. И зато што су га Укри – под надзором НАТОвских инжењераца свих последњих шест година претварали у тврђаву.
Половина Артјомовска је већ под руском контролом, али украјински Генералштаб очајнички покушава да га макар брани што дуже, иако – према различитим изворима – већ данима има 300-500 погинулих и рањених.
— Дневне Новине Правда (@NovinePravda) December 2, 2022
Зато са других фронтова повлачи борбено најспособније јединице и шаље их у пакао одбране Артјомовска. Московски војни експерт Алексеј Леонков објашњава зашто:
„Чим Артјомовск буде ослобођен, имаћемо прилику за продор према Краматорску и Славјанску, а и да коначно опколимо групу украјинских јединица која брани Авдејевку. Осим тога, отвориће се оперативни простор за надирање према Курахову и Павлограду. Зато су украјински команданти - само да би спречили слом фронта – већ досада у борбу увели огроман број војника“.
Леонков додатно указује: „Та тактика, наравно, доводи до великих губитака. А Украјинци не могу и не смеју да се повуку из Артјомовска иако их наши напросто мељу. Већ је постало јасно да украјинске формације неће моћи да надокнаде велике губитке које трпе у Артјомовску“.
Положај Украјинаца нарочито је погоршао губитак Курдјумовке јер је то градић на узвисини која доминира равницом око Артјомовска.
Тако да се ефикасност руске артиљерије знатно повећала.
Поруку Рамзана Кадирова римском папи погледајте ОВДЕ.
Извор: Fakti.org