- Сигуран сам да видимо добру будућност у односима Србије и НАТО-а. Немам никаквих илузија да, када је реч и о господину Столтенбергу и о НАТО-у, ми немамо никаквих непријатељстава - изјавио је Вучић приликом посете Столтенберга Београду у новембру 2015. године.
Те исте године, Србија је са НАТО постигла три важна споразума. У јануару 2015. године, Србија и НАТО усвајају Индивидуални акциони план партнерства (IPAP), који представља заједнички усаглашен оквир унутар којег држава партнер излаже циљеве својих реформи, а НАТО је подршка у остваривању тих циљева.
Даљи развој односа Србије и НАТО прати ратификација Споразума о статусу снага (SOFA) на основу чега НАТО у Србији остварује слободу кретања и може да користи комплетну војну инфраструктуру.
Србија и НАТО потписују убрзо и Споразум за подршку и набавку о сарадњи у области логистичке подршке. Према том споразуму припадници НАТО имају исте привилегије и имунитет који следује дипломатама по Бечкој конвенцији.
Све ово је навело шефа Канцеларије НАТО у Србији, Ћезара Маринелија да констатује како односи Србије и НАТО нису никад били бољи.
- Са задовољством могу рећи да су односи између Србије и НАТО бољи него што се то чини обичном човеку. Србија постаје све важнији партнер НАТО. Имамо јако партнерство и настављамо да радимо заједно у областима у којима и Србија и НАТО виде вредност - рекао је Маринели.
Следеће, 2016. године, Вучић одлази у седиште НАТО у Бриселу, где се опет сусрео са Столтенбергом и то у његовом дому.
Извор: Директно