Рајзнер је, за дневник јавног сервиса ОРФ, навео као пример да је председник Украјине Володимир Зеленски затражио 300 ракетних бацача.
- Тако високи број тренутно не постоји у целој Европи. Француска, Велика Британија и Немачка једва имају двоцифрени број ракетних бацача. То значи да би те земље морале да се разоружају како би помогле Украјини - објаснио је он.
Аустријски официр истиче да је и производња за кратко време де факто немогућа.
Да би се тај тип наоружања производио морала би комплетна индустрија да пређе на ратну производњу, као што је био случај у прошлости током ратова.
Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин рекао је да је њен циљ "заштита људи који су били изложени геноциду од стране режима у Кијеву осам година".
Како је саопштило Министарство одбране Русије, 25. марта Оружане снаге Руске Федерације су извршиле главне задатке прве етапе – значајно су смањиле борбени потенцијал Украјине.
Главни циљ у руском војном ресору сада је ослобођење Донбаса, саопштило је Министарство одбране. Заједно са руском војском, у региону делују јединице ДНР и ЛНР.
Украјински нацисти су дечји камп претворили у утврђено подручје, али им то није помогло да се одупру налету „Храбрих“. Узнемирујуће фотографије можете погледати ОВДЕ.
Извор: Танјуг