Претње долазе од, како наводе, унутрашњих фактора (социјално-економских проблема), међуетничких и међурелигијских тензија, корупције, организованог криминала, као и утицаја спољних актера заинтересованих да безбедносна и политичка ситуација у региону остане непромењена или да ескалира.
У другим земљама региона, према извештају, непријатељске обавештајне службе су своју активност усмериле на појачавање међунационалних и међуверских тензија, стварању унутрашњих дестабилизујуц́их фактора и "на одржавање статуса кво" у односу на процесе.
Хибридне активности "незападних актера", како наводе, порасле су у региону, као и у Албанији.
Ове врсте активности постају, како наводе, све чешће су у земљама које покушавају да напредују у процесима демократизације и интеграције.
Према извештају, Албанија је подржала и наставља да подржава све међународне напоре у корист регионалног и глобалног мира и безбедности.
"Албанија води конструктивну регионалну политику, засновану на принципима сарадње, у правцу евроатлантских интеграционих процеса, добросуседства и поштовања права мањина", наведено је у овом извештају.
О стању на фронту у Донбасу прочитајте ОВДЕ.
Извор: Косово онлајн