“Иза агресивне реторике НАТО-а крију се противречности и неслагања унутар блока. Алијанса предвођена САД одавно је истрошила све своје могућности”, примећује се у публикацији.
У публикацији се такође наглашава да ће снабдевање Кијева оружјем и санкције Русији довести само до негативних економских последица по њих саме.
“Американци и Европљани су добро свесни да Русија никоме не представља претњу. И можемо очекивати да ће на јесен обични грађани са Запада почети да постављају питања својим лидерима - "Зашто бисмо ми и даље трпели економске потешкоће?", наводи се у тексту.
Истовремено, како наводи ово издање, неке чланице НАТО-а признале су да су већ исцрпле све своје залихе војне опреме за Кијев, а испорука новог наоружања овој источноевропској земљи захтевала би значајан производни напор и време.
Тиме, како је сумирао аутор, САД губе ауторитет и биће принуђене да своју визију глобалног поретка координирају са другим чланицама међународне заједнице.
Крајем 2021. Русија је објавила нацрте уговора са Сједињеним Државама и споразума са НАТО-ом о безбедносним гаранцијама. Москва је, посебно, захтевала од својих западних партнера правне гаранције одбијања даљег ширења НАТО-а на исток, придруживања украјинском блоку и успостављања војних база у постсовјетским земљама. Предлози садрже и клаузулу о неразмештању ударног наоружања НАТО-а у близини граница Русије и повлачењу снага Алијансе у источној Европи на положаје из 1997. године.
О појачању руској армији које стиже из Чеченије прочитајте ОВДЕ.
Извор: Новости онлајн