Председник Савета Федерације је напоменула да борба за очување руског идентитета у Севастопољу и на Криму није престала ни једног дана и током периода када је регион био у саставу Украјине.
„Данас смо посебно свесни колико су се испоставиле важне и правовремене одлуке донете у марту 2014. године. Очигледно је да је пројекат `антирусија`, због чега је наша специјална војна операција позвана да то заустави, био првенствено усмерен на полуострво Крим, у Севастопољу. Тада смо успели да осујетимо планове `дерусификатора` и одбранимо нашу историју, нашу културу и нашу заједничку будућност. Тако ће бити и сада“, рекла је Матвијенкова.
Она је додала да се сада покушава избрисати Русија из историјског памћења човечанства, да се сруши руски културни код, али да је истина историје на нашој страни.
"На дневном реду САД и њихових савезника је уништење Русије, политичко, економско, друштвено, духовна деструкција и још више од тога - нашу земљу покушавају да избришу из историјског памћења човечанства, а ради тога да се сруши руски културни код, основа нашег националног и историјског идентитета. То је задатак `културе отказивања` - мизантропски, расистички пројекат у својој суштини, који је осмишљен за то. Руски класици су забрањени, певачи, диригенти, редитељи су протерани - једноставно зато што говоре руски", рекла је Матвијенкова.
Она је сигурна да је „правда, доброта, истина историје на нашој страни“.
„Несумњиво је немогуће поништити руску културу, јер је она одавно постала пуноправна компонента светске културе и њен најпродуховљенији део. Уклонити руско наслеђе из светске културе значи у ствари лишити је душе, светлости и топлине. Већ се чују гласови протеста против `културе отказивања`. Потпуно сам сигурна да ће сваким даном чути све више“, закључила је Матвијенкова.
Kaква је даља судбина неонациста и страних плаћеника прочитајте ОВДЕ.
Извор: Восток