Најновије

РУСИЈА ПРОШИРИЛА ЛИСТУ НЕПРИЈАТЕЉА: Ово су нове државе са списка!

Влада Русије проширила је списак непријатељских земаља, у који су сада укључене и Грчка, Данска, Словенија, Хрватска и Словачка.

Фото: РИА

„Списак који је утврдила влада није коначан и може да се проширује с обзиром на даља непријатељска дејства држава, усмерених против руских представништава у иностранству“, наведено је у саопштењу Владе Русије, објављеном на Телеграм каналу.

Пет земаља је додато на списак због „непријатељских дејстава против Русије, а превасходно против њених дипломатских и конзуларних представништава“.

Државама које су додате на списак биће ограничена могућност да у амбасадама, конзулатима и државним представништвима на територији Русије ангажују сараднике.

За Грчку је утврђен лимит од 34 човека, ограничење за Данску је 20, а за Словачку 16 сарадника.

„Словенија и Хрватска неће моћи да ангажују сараднике у својим дипломатским мисијама и конзуларним одељењима“, наведено је у саопштењу.

Извор: Спутњик

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА