Према његовим речима, ово је други случај скрнављења гроба, где су сахрањени остаци руског цара Николаја II Романова, његове супруге Александре Фјодоровне, деце и слугa, који су стрељани у Ипатијевом дому. Претходни се догодио у децембру 2021. године - возач аутомобила са бушилицом и његова пратња изјавили су да се радови одвијају по наређењу Бојка-Великог. Нови инцидент на спомен обележју догодио се у мају 2022.
„Децембарски догађаји су се наставили. На територији (подручја културног наслеђа Поросенков Лог) 3. маја догодио се подметнут пожар. Министарство за ванредне ситуације је извршило своја испитивања и црно на бело написало: палеж“, рекао је Коровин за портал Lenta.ru. Он је напоменуо да, упркос закључку Министарства за ванредне ситуације, полиција није ни покренула кривични поступак.
Генерални директор добротворне фондације је додао да је управа већ поднела тужбу против бизнисмена и полицајаца који су одбили да истраже скрнављење гроба. У поступцима Бојко-Великог, фондација види знаке члана 243 Кривичног законика Руске Федерације („Уништавање или оштећење објеката културног наслеђа“).
Бизнисмен Бојко-Велики познат је као присталица бројних теорија завере, укључујући везу бар кодова на амбалажи робе са печатом Сатане и теорију да остаци пронађени у Поросенковом Логу 1991. и 2007. године не припадају члановима царске породице, и тврди да су истинске мошти светих чланова царске куће сахрањене у Ганиној Јами.
Године 2020. аутентичност „јекатеринбуршких“ остатака је потврђена историјским и архивским прегледом, али Руска православна црква још увек званично не признаје ову чињеницу. Бивши начелник Одељења за спољне црквене односе Московске Патријаршије митрополит Иларион изјавио је да су докази о истинитости моштију убедљиви, али коначну одлуку мора да донесе Архијерејски Сабор, који је био заказан за август 2022, али није одржан.
О стању на фронту у Украјини прочитајте ОВДЕ.
Извор: Правда