Раковић је казао да је питање безбедности Срба на Косову и Метохији надлежност КФОР-а, али и да постоје начини, што смо чули од председника Вучића, да Република Србија спречи погром и протеривање Срба из јужне српске покрајине.
Поред тога, Раковић је рекао да су српско-албански односи оптерећени дуго, а посебно у претходних сто година од када албански сепаратисти на Косову и Метохији разбијају српску и југословенску државност.
Раковић је подвукао да расплет ситуације на Косову и Метохији почетком септембра треба пратити кроз те оптерећене односе, које с намером још погоршава део западне међународне заједнице.
Насупрот томе, казао је Раковић, светлост у тунелу тих лоших односа Срба и Албанаца упалио је Дритан Абазовић потписивањем Темељног уговора са Српском православном црквом, на чему су Срби захвални.
Раковић је казао за РТС да му је западни дипломата десетак дана пре рушења Абазовићеве владе рекао да ће Влада Црне Горе пасти.
На то је Раковић дипломати одговорио да не верује у тај расплет јер је Бечићева странка блиска Митрополији црногорско-приморској, те да не би требало да руши Владу Црне Горе због потписаног Темељног уговора.
Испоставило се, казао је Раковић, да су странци имали тачне информације о рушењу Владе Црне Горе и да су имали више утицаја на Бечићеву странку од Митрополије црногорско-приморске.
И када је реч о Републици Српској, Раковић је указао да је и она укључена у ланац дестабилизације српског простора и да су догађаји на Косову и Метохији, Републици Српској и Црној Гори потпуно повезани.
Раковић је закључио да су Срби зрела нација која зна своје интересе и заједничке циљеве, и да Србија никада неће одустати од Косова и Метохије, Републике Српске и Срба у Црној Гори јер је то немогуће – будући да је српска државност стварана на свим тим просторима.
Ко подстиче Приштину на најављене мере, сазнајте ОВДЕ.
Извор: ИН4С