ВИШЕ НЕМА НЕПОРАЖЕНИХ: Звезда пред скоро 11.000 навијача победила Будућност

Тоби предводио црвено-беле до петог тријумфа у АБА лиги, Недовић постигао кључне поене.

После 6. кола АБА лиге више нема непоражених. Црвена звезда је после узбудљивог финиша и тројке Недовића која је преломила, у "Штарк арени" победила Будућност 95:86.

У првом делу црвено-беле је предводио Мајк Тоби, у другом је "штафетну палицу" преузео Недовић.

Прва четвртина:

Црвено-бели су поново без капитена Лазића, а ове вечери нема ни Кузмића.

После поена Нејпира за 6:4 уследила је серија Подгоричана 9:0 за предност 13:6.

До прве паузе Звезда је повезала редове и дошла до плуса после преокрета - 21:18.

Друга четвртина:

Тројкама Теодсића и Дос Сантоса Звезда је кренула да "зида" предност, Тоби је "подебљао" - 29:20.

Осам поена Тобија у низу, од чега две тројке, довољно за двоцифрени плус црвено-белих - 39:28.

До полувремена Звезда је задржала двоцифрен плус тројком Давидовца са сиреном - 53:42.

Трећа четвртина:

После бацања и тројке Нејпира стигла је Звезда до +17 - 61:44. После тога су се и гости "сабрали", серијом 10:0 су свели минус на једноцифрене размере - 61:54.

У финишу квартала после поена Џонса Будућност се опасно примакла - 63:66. Да црвено-бели мало лакше дишу побринуо се Теодосић тројком - 69:63.

Четврта четвртина:

На прелазу две четвртине Звезда је направила серију 9:0 и опет дошла до двоцифреног плуса - 75:63.

Брзо су се гости прибрали и до финиша се примакли на 82:86 два минута пре краја.

На 85 секунди пре краја Недовић је преко Џонса погодио тројку и, чини се, решио питање победника - 91:84.

Извор: Журнал.рс