Како је рекао неко је то урадио „из чистог рачуна“, а објаснио је и шта би могао бити Јокићев случај.
Објашњавајући зашто је само једна кладионица избацила квоте за изборе, и то лоше за поједине опозиционе актере, а добре за власт, а друге се не баве изборима, рекао је да је Вучић повезан са кладионицама.
- Зашто нису многе кладионице избациле квоте? Па зато што неће да губе паре. Вучићу је довољнода једна преузме на себе тај ризик, да може пропагандно да користи целу ту ствар, да, ето, кладионичари дају квоте које њему одговарају. Јер, наводно, не би кладионице губиле паре. А би губиле паре, зато што ако он нареди и то ће морати да ураде – нагласио је аналитичар.
Како је истакао, режим и данас краде до осам одсто гласова, највише зато јер бирачка места нису покривена камерама, а опозиција у многим местима нема посматраче.
- И сад кладионице и намештена истраживања, све то му даје неких пет шест одсто више гласова, и онда он кад то покраде, каже: „Нисам украо, ево гледајте истраживања“ – примећује Анђелковић.
Он је констатовао да су људи хипнотисани путем медија.
- У Србији 90 одсто медија контролише режим. Многи људи немају ништа осим кабловске телевизије. И зато Вучић преко Телекома настоји да се купе сви могући оператери, да се искључују са кабловске неподобни и да не долазе нови, а да националне фреквенције не добије нико кога они не прихватају. Преко Јутјуба раде саботаже и напросто раде да што мање људи има било какав алтернативни извор информисања – указао је он.
Анђелковић је казао да Вучића подржава свега 20 одсто бирача, али они сви излазе на изборе. Такође, да на 20 одсто бирачких места нема других контролора осим власти и може да ради шта хоће, те да му је то довољно да неког спусти испод, а неког подигне изнад цензуса, ако жели. Међутим, на овим извборима му је критично, те ће, каже аналитичар, „отимати гласове чак и Дачићу“. Детаљније о свему погледајте и послушајте на каналу Прави одговор.
НОВИ ПРИТИСАК НА СРБИЈУ! Алиша Кернс и 12 посланика послали писмо против Београда (ФОТО)
Извор: Правда.рс





