Маријани је за Тањуг рекао да је реалност да је све почело тако што су приштинске власти желеле на силу да поставе градоначелнике који нису имали никакав легитимитет.
"Жалим због чињенице да су снаге НАТО ангажоване на тој територији и употребљене да би обављале полицијски посао за владу у Приштини. Сада је време да се ситуација смири", рекао је Маријани и подсетио да је косовски премијер Аљбин Kурти 12. јуна прихватио да се одрже нови избори.
Према његовим речима, на територији на којој су грађани српске националности већина, општинске власти могу да буду само представници већинске популације.
"На изборима које су Срби бојкотовали градоначелници који су изабрани гласовима мање од пет процената бирачког тела нису легитимни представници", рекао је Маријани.
Пратите Јутјуб канал портала Правда на коме емисије води Игор Маринковић https://t.co/zpsfQELH7c
— Дневне Новине Правда (@NovinePravda) May 16, 2023
Поновио је да жали што су снаге НАТО ангажоване на територији Kосова искоришћене од стране Приштине за насилно "устоличење" нелегитимних општинских руководилаца.
Kоментаришући данашње обраћање председнице Kосова Вјосе Османи у Европском парламенту, Маријани је нагласио да га није директно слушао јер на тај начин прати искључиво излагања шефова држава.
"За мене је Kосово део Србије, а не независна држава", рекао је Маријани.
Подсетио је да неке државе чланице ЕУ - Kипар, Румунија, Словачка, Шпанија нису признале независност Kосова и Метохије.
"Пријем Kосова у Европску унију био би по мени дестабилизујући фактор и пут ка отварању проблема са Албанијом. Истрајаваћу на свом ставу и на ставу своје странке да ми нисмо сагласни да се та територија прими у састав Европске уније", поручио је француски европосланик Маријани.
Извор: Танјуг