„Дакле, 27. фебруара у Бриселу смо договорили споразум, има шест реченица у преамбули, 11 чланова, што је де факто узајамно признање. У Охридском споразуму од 18. марта приложили смо Анекс за имплементацију од 12 тачака. Међутим, то је прекршио званични Београд, тамошњи председник, а ми смо му рекли да то спроведе у потпуности без услова и што пре. Дакле, опструкције споразума које имамо не долазе из Приштине”, рекао је Курти у интервјуу за ТВ Коха из Тетова.
Зато сматра да није логично, нити рационално инсистирати на мерама против Косова.
„Морамо прихватити да се деескалација на северу Косова већ догодила у знатној мери. Два пута смо смањили присуство наше полиције у зградама у три северне општине за 25 одсто и изразили смо спремност за одржавање превремених избора”, навео је Курти.
Према његовим речима, требало би побољшати приступ Косову, а пооштрити га према Србији.
У том смислу наводи да је писмо које је потписало више од 50 парламентараца из више земаља, упућено САД, Великој Британији и ЕУ - „корак у правом смеру”.
Навео је и да је Србија агресивна и да се не ограђује ни од некадашњег председника СР Југославије Слободана Милошевића, нити од руског председника Владимира Путина.
Прочитајте ОВДЕ о скандалозним изјавама бившег директора ЦИА
Извор: Политика