Како је један од њих рекао, изазови са којима се министарство суочава не своде се само на убрзање производње у кратком року. Да би избегао ситуацију у којој је бум у производњи праћен крахом, Пентагон ће морати да "одржава набавке на вишем нивоу током дужег периода, тако да Сједињене Државе не само да имају адекватне залихе, већ и адекватну производну и индустријску базу, која је способна да задовољи захтеве.
- Желимо да осигурамо да можемо задржати пажњу владе, савезника и партнера на потреби да се одржи константно висока потражња за оружјем - рекао је новинама извор из Пентагона.
Како је објаснила Камил Гранд, бивши помоћник генералног секретара НАТО-а, многе земље чланице алијансе биле су принуђене да "изнова науче масовну производњу муниције".
- Добро је и пријатно схватити да ћемо за пет година моћи да повећамо производњу и попунимо залихе. Али сада Украјина доживљава несташицу и имаћемо проблема - рекао је он.
Проблем за Вашингтон би такође могао бити недостатак "основних материјала потребних за производњу оружја", пише лист, истичући "глобалну несташицу хемикалија и експлозива".
Сједињене Државе сада имају довољне залихе експлозива, рекао је портпарол Пентагона, али како фабрике буду производиле више граната, САД ће "требати додатна производња и погонског горива и експлозива".
Прочитајте ОВДЕ шта је Медведев поручио западним лидерима
Извор: Новости