Најновије

МОДЕРНИЗОВАНИ МиГ-31 УЛАЗИ У БОРБУ: Руско ваздухопловство добило нове носаче “кинжала” (ВИДЕО)

Цењени Нижњи Новгородски ваздухопловни комбинат „Сокол“, подружница Уједињене авио-компаније, недавно је обавио импресиван задатак. Они су руском Министарству одбране испоручили флоту обновљених и унапређених ловаца пресретача МиГ-31, потврдила је прес-служба.

Фото: ria.ru

Пројекат је реализован по државној одбрамбеној наруџбини, а реновирани авиони су отпремљени на своје аеродроме. Побољшани ловци се враћају у активну службу не само са нетакнутим оригиналним перформансама лета, већ и са проширеним функцијама и способностима, што је сведочанство иновативног приступа корпорације.

Као саставни део руског система противракетне одбране, пресретачи МиГ-31 имају задатак да униште крстареће и балистичке ракете на било ком опсегу висине. Њихова напредна технологија омогућава им да открију и униште сателите, стелт авионе пете генерације, беспилотне летелице и ниско летеће циљеве који прате путању лета која обгрљује терен.

Тренутно војска добија надограђену верзију авиона МиГ-31БМ. Значајно је да су ови пресретачи опремљени новим системом контроле оружја и радарским станицама током процеса модернизације. Овај напредни систем олакшава откривање циљева на удаљености до 320 км и омогућава њихово уништавање на удаљености од 280 км. Штавише, МиГ-31БМ може да надгледа до десет ваздушних циљева и истовремено да погоди шест од њих.

Авиони МиГ-31БМ спремни су за мисије на висинама већим од 20.000 метара и при брзинама до невероватних 3.000 км/х, показујући њихов огроман потенцијал у савременом ратовању.

Испорука варијанте Миг-31 остаје нејасна

Два унапређена ловца пресретача МиГ-31БМ испоручена су руском Централном војном округу на Краснојарској територији прошлог децембра, наводи ЕурАсиан Тимес. Њихова специфична варијанта остаје непозната и довела је до спекулација да би то могла бити верзија МиГ-31БМ.

МиГ-31БМ, напредна верзија оригиналног МиГ-31 Фоxхоунд, може уништити крстареће ракете на малим висинама. Може да буде опремљен разним руским ракетама и истовремено пресреће до 24 циља.

Тренутно Русија има око 90 ловаца МиГ-31БМ. Без информација о варијанти или броју надограђених МиГ-ова 31, тешко је знати да ли је била додатна пошиљка МиГ-31БМ.

Стручњаци спекулишу да је МиГ-31 можда надограђен на варијанту МиГ-31К, која носи хиперсоничне ракете Кинжал. На пример, ветеран индијског ратног ваздухопловства Вијаиндер К. Тхакур сугерише да су МиГ-31 можда надограђени да носе хиперсоничне ракете.

Набавка додатних пресретача МиГ-31 могла би побољшати борбене способности ВКС. Авион се добро показао у руско-украјинском сукобу.

Улога Миг-31 у рату у украјини

Су-30СМ и Су-35С, два напредна авиона Ваздушно-космичких снага Русије (ВКС), били су ефикасни против украјинских авиона. Међутим, МиГ-31 пресретач се показао изузетно добро. Према студији Краљевског института уједињених служби (РУСИ), одбрамбене патроле ВКС, наоружане ракетама дугог домета Р-37М и МиГ-31БМ, показале су се изазовним за украјинске пилоте.

Студија РУСИ је истакла да украјински ловац, Су-27, не може да се мери по висини, брзини или домету МиГ-31. МиГ-31 може да достигне брзину од 2,5 маха и да лети на висини од око 18 километара преко 700 километара.

Осим МиГ-31БМ, варијанта МиГ-31К је такође била изазов за Украјинце. МиГ-31К, наоружан хиперсоничним Х-47 Кинжал, био је посебно ефикасан. ВКС је све више користио ову ракету на Украјини, посебно против њиховог противракетног одбрамбеног система Патриот.

Од почетка сукоба, значај МиГ-31 за руско ваздухопловство је порастао. Само један МиГ-31БМ је наводно изгубљен у неборбеном инциденту.
Стручњаци сугеришу да би Украјина можда морала да набави Ф-16 Фигхтинг Фалцон од НАТО-а да би се супротставила руским пресретачима на великим висинама.

Подсећамо, украјинска војска је кренула у офанзиву на Урожајноје у Запорошкој области. Мапу фронта погледајте ОВДЕ.

Извор: Информер

Подсећамо, украјинска војска је кренула у офанзиву на Урожајноје у Запорошкој области. Мапу фронта погледајте ОВДЕ.

Извор: Новости

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА