Портпаролка министарства одбране у Приштини саопштила је да ће вежба бити одржана следеће године на КиМ, преноси Репортери.
НАТО је суспендовао ове војне вежбе на пролеће 2023. године за Приштину, након што је ескалирала ситуацију на северу Космета и насилно поставила градоначелнике у општинама после нелегитимних и нелегалних избора.
Пратите Јутјуб канал портала Правда на коме емисије води Игор Маринковић https://t.co/zpsfQELH7c
— Дневне Новине Правда (@NovinePravda) May 16, 2023
У питању је била, макар јавна, казна САД за понашање Приштине. Данас од званичника привремених приштинских институција чујемо да се суспензија односила само на један дан, те да су оперативне вежбе свакако одржане уз учешће припадника приштинских снага.
"Цела суспензија је била везана за 'дан Д', који је дан уважених посетилаца, док су све активности спроведене током вежбе", казао је министар одбране "Косова" Ејуп Маћедонци.
Рекао је да је у тој вежби "једина активност која је обустављена" био тај дан, који, како је указао, "осим аспекта имиџа није проузроковао оперативну штету".
Извор: РТ Балкан





