ЗВЕЗДИНА ИСТОРИЈСКА ПОБЕДА У ИСТАНБУЛУ! Фенер пао након преокрета

Звезда је уписала историјски тријумф, пошто је први пут у међусобним дуелима, надиграла овај турски тим на гостујућем терену.

Након девет узастопних пораза у дворани "Улкер", црвено-бели су напокон славили и нанели Фенеру први пораз на домаћем терену у читавој сезони у Евролиги.

Од првог минута меча, могло се наговестити да ће бити занимљиво у Истанбулу.

Фенер је агресивно кренуо, али је Звезда преко Боломбоја и Гедраитиса пронашла ритам и држала прикључак.

Тројкама Вилбекина и Дорсија, домаћин је након 10 минута кошарке водио са 26:18.

Друга четвртина протекла је потпуно у знаку српске екипе, која је успела пре свега да затвори прилаз ка свом кошу и спречи ривала да дође до лаких поена.

Мучио се Фенер, што говори и податак о само девет постигнутих поена у другој деоници.

Звезда је тај празан ход искористила да потпуно смањи дефицит и на полувреме оде са само једним поеном заостатка – 35:34.

Деловало је да је Фенербахче у трећој деоници пронашао ритам који им савршено одговара.

У два наврата је тим Шарунаса Јасикевичијуса стицао двоцифрену предност.

Ипак, српски клуб се није предавао, већ увек проналазио начин да се врати у меч.

Крајем треће и почетком четврте четвртине, Сферопулосови момци направили су серију 11:0 и тако први пут након дужег времена, стекли предност у овој утакмици.

Веома битне тројке у последњој деоници погађали су Лазић и Недовић, па су тако црвено-бели успели да потпуну преокрену ток сусрета и поведу са максималних осам поена – 69:61.

Покушавао је Фенер на све начине да поврати контролу и ухвати прикључак, али је Теодосићева тројка одвела српски тим на +9 и тако ставила Фенер у поприлично лош положај у финишу.

Познато је да црвено-бели ове сезоне нису могли без драматичних завршница и испуштених победа, али овога пута је концентрација била на високом нивоу.

Џоел Боломбој био је апсолутни лидер, пошто је меч завршио са 24 поена, а истакли су се још и Гедраитис са 19 и Ханга са 12 поена.

У редовима турског тима најефикаснији су били Хејс-Дејвис са 21 и Вилбекин са 14 поена.

Био је ово седми тријумф Црвене звезде у 18 мечева у Евролиги ове сезоне.

Фенербахче је прекинуо низ од четири победе, па сада има скор од 10-8.

МИЛОЈЕВИЋ ИМА ПОРУКУ КАД ЈЕ ХВАН У ПИТАЊУ: Звезда креће по нападача

Извор: Журнал.рс