- Други део приче је да се нама то представља као велика развојна шанса. Развојна шанса неке државе су људи, а не природни ресурси. Да су природни ресурси покретач економије, онда би афричке земље биле међу најбогатијима на свету. Напротив, оне су међу најсиромашнијима. Исто то сада имамо са Рио Тинтом и неким другим западним факторима, који гледају на Србију као на неку афричку земљу, коју ће да експлоатишу – закључује редитељ.
Малагурски је навео и трећу ствар, а то је, да је литијум, према његовим речима „једна дефектна технологија која је на заласку“.
- Ко је мало пратио вести, видео је колико се често литијумске батерије запале и то након што је ауто угашен. И може да запали гаражу, може да запали целу зграду. Управо те чињенице треба да нас подстакну да улажемо у нове технологије. Да се нешто питам, отворио бих фабрику за производњу натријум-јонских батерија, да ми будемо пионири те технологије. Или да смислимо неку трећу, нову технологију. Имамо бистре умове, младе научнике који освајају награде – подсећа Малагурски.
Он је навео да нам причају бајке и да је цела та прича суманута. Такође, указао је како нас обесхрабрују да се боримо, „јер је свака борба узалудна, а заправо, сваки пут кад смо се борили успели смо“.
Открио је и право стање демократије и живота у Канади, а такође и како је председник једне јужноамаеричке земље тужио међународне кредиторе и победио их, тако да су отписали 60 одсто дуга те земље. Како је рекао, и ми можемо да кренемо тим путем, а ко је тај председник и које земље, сазнајте у емисији на каналу Прави одговор.
Извор: Правда