Пред посебним одељењем основног суда у Приштини настављено је суђење четворици Срба, Милуну Миленковићу Лунету, Дејану Пантићу, Александру Влајићу и Миомиру Вакићу, које Куртијево специјално тужилаштво терети за извршење наводног терористичког акта, јавља "Косово онлајн".
Четворица Срба терете се да су, наводно у саизвршилаштву са другим неидентификованим лицима, извршили "терористички напад" на просторије Општинске изборне комисије 6. децембра 2022. године, када су, током протеста Срба, како се тврди, бачене две ручне гранате и две шок-бомбе.
Сва четворица Срба раније су негирали кривицу за наводни терористички акт у Косовској Митровици у децембру 2022, односно наводни напад на припаднике Кфора и припаднике тзв. косовске полиције, који су се десили у Звечану 29. маја прошле године, приликом насилног упада албанских градоначелника у општинску зграду.
Хапшење истакнутог спортског радника Милуна Миленковића Лунета, 13. јуна прошле године у центру Косовске Митровице, остало је упамћено као једно од најбруталнијих хапшења Срба на Косову и Метохији. Лунета је у фризерском салону, у присуству малолетне кћерке, ухапсило више десетина специјалаца тзв. Росу. Претходно су део улице у којој се налази салон опколили с осам оклопних возила.
На данашњем рочишту очекује се испитивање сведока Б.Х. и Н.Ф., које је тужилац Беким Кодралију предложио на претходном рочишту, од којих је један косовски полицајац, а други припадник ЦИК-а.
Адвокат Милуна Миленковића Миодраг Бркљач истакао је на почетку да је на данашњем рочишту спорно присуство полицијског истражитеља Аднана Имерија.
"Ви га нисте позвали на главни претрес, он не може да присуствује и седи поред тужиоца, његово присуство може да се тумачи као неки вид притиска на остале сведоке који треба да буду саслушани у овом предмету", рекао је Бркљач.
Суд је усвојио предлог одбране и затражено је да истражитељ напусти судницу уз образложење да је био ангажован у истражној фази и да може потенцијално, у будућности, да буде предложен као сведок.
У притвору се налазе Милун Миленковић Луне и Александар Влајић, док се остали бране са слободе.
Адвокат Предраг Миљковић је на претходном рочишту затражио замену мере притвора за Миленковићу уз понуду јемства.
ЛАВРОВ: Косовско питање и Дејтонски споразум добар пример саботаже одлука УН
Извор: Рт.рс