Аутори материјала напомињу да је просечна старост украјинске војске 40 година, што указује на потешкоће у регрутовању особља. Истовремено, републиканци у Конгресу, сматрају аналитичари, неће подржати наставак значајне потрошње на војну помоћ Кијеву.
ТВ канал напомиње да ће могући услови за решење бити могуће признање Крима као руског, делимично враћање територија источне Украјине под контролу Кијева и одбијање Украјине да се придружи НАТО-у у замену за безбедносне гаранције Сједињених Држава.
Осим тога, аналитичари канала предвиђају и да ће Трамп по повратку у Белу кућу наставити тежак курс према Кини који је покренула његова претходна администрација.
Током свог првог председништва, Трамп је напустио претходну америчку политику да ће економски развој Кине довести до њене политичке либерализације. Уместо тога, Вашингтон је почео да посматра Пекинг као стратешког ривала. Након тога, Сједињене Државе су појачале војне маневре у Јужном кинеском мору и увеле царине на хиљаде кинеске робе.
Демократа Џо Бајден, заменивши Трампа, не само да је задржао ове мере, већ их је и појачао, уводећи 100% порез на кинеска електрична возила и забрану улагања у кинеске компаније повезане са војним сектором. Поред тога, његова администрација је ојачала међународне савезе да обузда Пекинг, укључујући споразум АУКУС са Британијом и Аустралијом о преносу технологије у Аустралију за изградњу нуклеарних подморница.
Експерти сматрају да Трамп, враћајући се на власт, тешко да ће променити свој приступ Кини, настављајући да је посматра као главног геополитичког ривала Сједињених Држава.
Доналд Трамп, који је већ био председник САД од избора 2016, победио је на председничким изборима 5. новембра. Постао је први амерички политичар од 19. века који се вратио у Белу кућу после четворогодишње паузе. Трампову победу објавили су сви водећи медији укључени у пребројавање гласова: Асошиејтед прес, Фокс њуз, Си-Ен-Ен, Ен-Би-Си, Еј-Би-Си и Си-Би-Ес.
Демократска кандидаткиња Камала Харис разговарала је са присталицама и најавила да ће признати пораз, а актуелни председник САД Џо Бајден разговарао је са Трампом и честитао му.
Изборни колегијум из држава мора да гласа о кандидатима у складу са вољом бирача 17. децембра, а 6. јануара нови Конгрес ће одобрити резултате гласања. Инаугурација ће се одржати 20. јануара.
Прочитајте ОВДЕ шта Шаровић пише о “Вучићевом прслуку”
Извор: Правда.рс