Најновије

НЕБЕНЗЈА: Украјина ће још дуго памтити како је због Лондона изгубила већину своје војске

Током састанка Савета безбедности УН, руски дипломата је подсетио како је, после почетка СВО, тадашњи британски премијер Борис Џонсон стигао у Украјину и одвратио шефа кијевског режима од потписивања мировног споразума са Русијом.

Украјина ће још дуго памтити како је због акција Лондона, који је Кијев одвратио од мировног споразума са Русијом, земља изгубила већину своје војске, четири региона и налази се у тешкој, застрашујућој ситуацији, изјавио је стални представник Руске Федерације при УН Василиј Небензја.

Током састанка Савета безбедности УН, руски дипломата је подсетио како је, после почетка СВО, тадашњи британски премијер Борис Џонсон стигао у Украјину и одвратио шефа кијевског режима од потписивања мировног споразума са Русијом, како би се зауставио сукоб.

Небензја је истакао да су Русија и Украјина тада "биле веома близу прекида ватре".

"Велика Британија је гурнула кијевски режим ка неизбежном поразу, провоцирајући његов избор у корист наставка конфронтације са Русијом. Мислим да у Украјини још дуго неће заборавити да је управо захваљујући тим акцијама Лондона, та земљаа данас у ужасном економском стању", навео је руски дипломата.

Он је додао да Лондон, "носталгичан за изгубљеном светском доминацијом", користи се уценама и санкцијама, а да је такође ангажован у рушењу нежељених влада путем обојених револуција, чија је једна од жртава била Украјина.

РУСКА ВОЈСКА НАСТАВЉА НАПАДЕ! Пробијање украјинске одбране код Часов Јара и Торецка

Извор: Рт.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА