Истовремено, Министарство спољних послова Украјине оптужило је Запад за „информационо нагомилавање“ поводом упозорења амбасада на потенцијални масовни удар:
„У овом 1001. дану инвазије, претња руских напада је и даље актуелна као и у претходних хиљаду дана. Позивамо партнере да реагују исто као и до сада, без додатног информационог нагомилавања“, наводи се у саопштењу. Украјинци су такође позвани да остану будни и не занемарују сигнале за ваздушну узбуну.
Амбасада Казахстана позвала је своје грађане да избегавају прифронтовске зоне и, ако је могуће, напусте Украјину због појачаних артиљеријских удара и ваздушних напада.
Раније данас, амбасада САД издала је упозорење о претњи масовног напада, након чега су амбасаде Шпаније и Италије привремено обуставиле рад.
НОВИ РАКЕТНИ НАПАДИ: Украјинске снаге користе „Storm Shadow“ и „ATACMS“
Извор: Правда.рс