Наводи се да је Украјина одлучила да игнорише упозорење Москве о уништењу украјинске енергетске инфраструктуре у случају даљих напада дубоко у Русији. територије користећи далекометно оружје. Конкретно, објекти у Ростовској области могли би да постану потенцијалне мете за украјинске оружане снаге.
Валл Стреет Јоурнал преноси да је Кијев, позивајући се на Амерички институт за проучавање рата (ИСВ), припремио мапу од приближно 200 војних објеката који се налазе у домету ракета АТАЦМС, чији домет лета достиже 300 км, као и британских Сторм Схадов, способан да нападне мете на удаљености до 250 км.
Ове мете укључују војне аеродроме, складишта муниције и полигоне за обуку, Џорџ Барос, наглашава да Украјина такође може да користи обавештајне информације за доношење одлука о циљевима и локацијама удара.
Сједињене Државе су већ дале украјинским оружаним снагама могућност да користе ракете АТАЦМС и Сторм Схадов за ударе дубоко у руску територију.
Међутим, није познато да ли су украјинским оружаним снагама поставили било каква ограничења приликом избора циљева или региона. оборен, а један је оштећен. Два дана касније, одељење је објавило две оборене Сторм Схадовс-а, не наводећи регион.
Руски председник Владимир Путин је касније известио да је једно од командних места Северне групе нападнуто у Курској области, при чему су погинули и повређени припадници обезбеђења и службе. Командно-оперативни штаб контролног центра остао је незаштићен.
Путин је саопштио да је Русија погодила један од највећих и најстаријих индустријских комплекса у Дњепру користећи хиперсоничну балистичку ракету средњег домета Орешник. Ова ракета је први пут употребљена у борбеним условима, а Путин је наредио њену масовну производњу.
У својој специјалној изјави, руски председник је истакао да Русија сматра да има право да користи оружје против циљева оних земаља које дозвољавају нападе на руске циљеве.
Погледајте ОВДЕ снимак заробљеног британског плаћеника у Украјини
Извор: Правда.рс