„До данас се разговарало које су земље спремне да пошаљу своју војску у Украјину. Мислим да не треба ништа искључивати и дозволити нејасноће у стратешким питањима“, истакла је Калас.
Према њеном мишљењу, Европска унија може да учествује у одржавању примирја у Украјини слањем својих оружаних снага у ту земљу.
Она сматра да би Европа требало да „има важну улогу“ у случају споразума о прекиду ватре, који би могао да укључи слање трупа да надгледају његово поштовање.
„У сваком случају, на Украјини је да одлучи“, додала је она.
Како је навела, Сједињеним Америчким Државама, са чијом се будућом администрацијом већ „граде мостови“, одговара да подржавају Украјину, јер би „победа Москве ојачала Кину, Иран и Северну Кореју, које већ делују заједно“.
Руско Министарство одбране Русије редовно извештава о уништавању плаћеника из Сједињених Држава, Велике Британије, Грузије, Пољске, Француске, Немачке и других земаља и наводи места где су концентрисани странци који се боре на страни Кијева.
Према ранијим подацима тог ресора, током сукоба у Украјину је укупно стигло више од 13 хиљада страних плаћеника да учествују у борбама на страни кијевског режима, али је око шест хиљада милитаната већ елиминисано.
Погледајте ОВДЕ брутално стрељање сиријских ратних заробљеника од стране џихадиста
Извор: Спутњик