Најновије

Канцеларија ЕУ на КиМ: Добили смо три захтева у вези са случајем Бањска

Прво писмо стигло је почетком јула у канцеларију Европске уније на Косову и Метохији, Београд је тражио комплетну документацију због инцидента који се догодио 24. септембра у Бањској у Звечану.

Канцеларија ЕУ на Косову и Метохији добила је три писма у вези са инцидентом у Бањској у Звечану 24. септембра. Косово је затражило предају Милана Радоичића, док Србија тражи комплетну документацију за овај случај, преноси Теве1.

Прво писмо стигло је почетком јула у канцеларију Европске уније на Косову и Метохији. Београд је тражио комплетну документацију због инцидента који се догодио 24. септембра у Бањској у Звечану.

"Канцеларија ЕУ на Косову је почетком јула примила допис Министарства правде Србије које је Вишем јавном тужилаштву Београда упутило захтев за међусобну правну помоћ поводом случаја Бањска. На основу свог мандата, ПСЕУ на Косову је овај захтев проследио косовским властима, а затим је одговарајућу преписку косовских власти проследио властима Србије", кажу у канцеларији ЕУ.

Нешто касније на адресу ове канцеларије стигао је и други захтев. Њега је послало тзв. Косово због међусобне правне помоћи са властима Босне и Херцеговине.

Привремене косовске власти саопштиле су раније да је оружје заплењено у Бањској потиче из Тузле у Босни и Херцеговини.

"Представници ЕУ на Косову добили су и захтев за међусобну правну помоћ власти Косова властима Босне и Херцеговине у вези са случајем Бањска. Захтев је упућен у Сарајево и већ је стигао одговор. Одговор је благовремено прослеђен надлежним органима на Косову", кажу из канцеларије ЕУ. 

Босни је речено да Федерална управа полиције проверава ову информацију.

И ова два писма нису била последња која су отишла у канцеларију ЕУ у Приштини.

Приштина је у октобру затражило предају Милана Радоичића.

"Представници Канцеларије ЕУ на Косову упутили су у октобру прошле године захтев за међусобну правну помоћ косовских власти властима Србије по истом питању. Од српских власти још није стигао никакав одговор. Очекујемо да Србија у потпуности сарађује са овим захтевима кроз успостављени канал узајамне правне помоћи. Сврха овог механизма је да обезбеди правосудну сарадњу између Косова и земаља које га не признају, укључујући Србију, и да олакша приступ правди за све, без обзира на њихово држављанство или пребивалиште", речено је Теве1 из канцеларије ЕУ. 

СТРАВИЧНО ПРИЗНАЊЕ: Заробљени припадник ВСУ сведочи о злочинима над цивилима

Извор: Рт.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА