Он је у интервјуу Танјугу рекао да је Украјина тај став задржала од почетка ове кризе и подсетио да је украјинско Министарство спољних послова покушало да реши тај конфликт 1999. године, да су посетили Београд у кључном тренутку и покушали да нађу компромис да се престане са бомбардовањем Србије.
Наши војници, украјински батаљон је учествовао у мисији на Косову и бранио је словенски регион, Штрпце, Гњилане током више од 10 година. То стварно није било лако време. И желео бих да вам дам неке информације, молим вас упоредите ово, руске трупе су пресељене из Босне и Херцеговине на Косово. Након пар година вратили су се у Русију, ми смо били ту од 1999. до почетка руске агресије на нашу државу, и нажалост морали смо да завршимо са нашом мисијом на Косову на јесен 2022. године”, рекао је Толкач.
Он је истакао и да се Украјина труди да буде стабилна, али и да је понекад народу у Украјини веома тешко да се објасни зашто Србија покушава да балансира између Русије и Европске уније.
„И косовски режим у потпуности подржава украјинску независност. Понекад је нашим политичарима веома тешко да то објасне нашем народу. Али ја могу да кажем да су наша влада и наш председник стабилни у ставу да ми нећемо признати Косово”, закључио је Толкач.
Прочитајте ОВДЕ о нападу руске армије на Красно
Извор: Танјуг