„ГШ ВС разрадио је више могућих модела служења војног рока, с јасно дефинисаним позитивним и негативним ефектима, уз упоредну анализују по претходно дефинисаним критеријумима, на основу чега је препознат и издвојен оптималан модел“, рекао је Мојсиловић данашњој Политици, поводом Дана ВС 23. априла, али у интервјуу није открио шта је предлог јер још није достављен Вучићу.
Он је истакао да је за враћање обавезног служења војног рока, што није само војно питање, неопходан шири друштвени консензус.
Говорећи о Косову и Метохији, он је навео да је ту безбедносна ситуација изузетно осетљива.
Према његовим рачима, „игнорисање договорених споразума и решеност привремених институција самоуправе у Приштини за наметање решења без уважавања ставова званичног Београда и превасходно српске заједнице на Косову и Метохији, праћени предузимањем једностраних акција, представљају стални извор угрожавања безбедности Срба“.
Он је рекао да готово свакодневне нападе албанских екстремиста на Србе и скрнављење српских светиња види као „део операције застрашивања преосталог српског становништва, која за циљ има ‘пузеће’ етничко чишћење, односно Косово и Метохију без Срба“.
Говорећи о старијем воднику Бранку Војводићу, који је недавно тешко повређен приликом војне вежбе специјалне јединице, Мојсиловић је рекао да се захваљујући правовременој реакцији успешно опоравља на Војно медицинској академији.
„Комисије и даље раде на расветљавању свих околности трагичног догађаја на каналу Дунав-Тиса-Дунав“, рекао је Мојсиловић, о вежби изведеној на том подручју када је погинуо заставник Мијодраг Тошковић.
НАТО терапија, или због чега је Русија захвална Србима
Извор: Политика