Ових дна у жижи јавности су актуелни преговори између Србије и лажне државе, које медији у рукама власти обмањујући називају "дијалог Београда и Приштине".
У питању је, наравно, преговарање са окупатором на делу сопствене територије чиме се додатно легитимише статус Косова као независне државе!
Од преузимања власти 2012. године, многе одлуке које је донео Александар Вучић, по мишљењу опозиције и дела јавности, ишле су на руку Приштини.
Под изговором очувања “мира и стабилности у региону” Вучић је са својом СНС камарилом више помогао независности лажне државе него сва комунистичка, пост-комунистичка и демократска власт од Другог светског рата до 2012. године!
Ово је листа само неких срамних уступака шиптарским властима:
- Стварање границе на Јарињу и Брњаку.
- Укидање српских судова и тужилаштва на територији Косова.
- Додела међународног позивног броја за тзв. Косово.
- Предаја контроле над Електропривредом Србије на Косову.
- Укидање цивилне заштите.
- Интеграција српске полиције у систем тзв. Косова.
- Признавање косовских пасоша и личних карата.
- Потписивање Вашингтонског споразума, који захтева од Израела признање тзв. Косова.
- Предаја јавних предузећа и општинских система.
- Најављена имплементација и ПОТПИСИВАЊЕ Охридског споразума.
Подсетимо, Охридски споразум обавезује Србију да се не противи пријему Косова у међународне организације попут Савета Европе, ЕУ или НАТО. Такође, овај споразум обавезује Србију да призна косовске националне симболе, пасоше, дипломе и регистарске таблице.
За сваког грађанина ове земље који пре свега држи до Устава по којем је Косово и Метохија нераскидиви део територије Србије, ове одлуке представљају издају темељних принципа очувања територијалног интегритета и суверенитета Србије.
Посебно је срамна Вучићева упорна политика преговарања са шиптарима где се Србија све више перципира као земља која је спремна на велике компромисе на уштрб интереса сопственог народа!
Вучићева администрација пропустила је да заступа националне интересе, а његова политика на Косову резултирала слабљењем Србије, како унутар земље тако и у међународним односима.
Ови уступци су, већ је јасно, прерасли у праксу која се може сматрати геополитичком наивношћу и издајом.
Руски „Кинџали“, „Калибри“ и „Герани“ засули Украјину
Извор: Правда