„Због изборних малверзација одбијамо да учествујемо на овај начин у потпуном кршењу устава и демократије“, казао је Манојловић на конференцији за медије.
Манојловић је у обраћању медијима објаснио да ће, технички, мандати бити верификовани а онда напуштена Скупштина, док одборничке накнаде из буџета неће бити прихваћене.
„Са оставком и пребацивањем ем би процес дуго трајао, ем би ти мандати завршили код представника власти“, рекао је Манојловић.
Ипак, ни ова одлука није коначна и зависиће од одговора на приговоре који су поднети ГИК-у.
„Грађани очекују од нас и ово је одговорност према грађанима, да не пристанемо на нешто што је потпуно кршење. Неко је дошао и променио гласачке листиће. Осим ако се ова одлука не измени, ми ћемо наставити да се боримо, поднети су приговори“, навео је Манојловић, прецизирајући да неће напустити скупштину Града Београда и Новог Београда „ако се неке ствари промене“.
„Имамо врло конкретне правне захтеве, а то је да не можете да вршите прекрајање које се сада врши и изборни инжењеринг“, прецизирао је.
Локални парламент у Нишу неће напустити, казао је Манојловић одговарајући на питање новинара. Како је објаснио, то би био „сулуд потез“ јер би тиме онемогућили грађанима Ниша да се боре.
„То би била саботажа попут бојкота. Ми подржавамо промену власти у Нишу и ми се боримо за то“, истакао је.
О својој одлуци покрет Крени-промени обавестио је опозиционе листе које су учествовале на овим локалним изборима.
Прочитајте ОВДЕ шта Медведев каже о Америци
Извор: Н1