Према његовим речима, тај експлозив је тешко открити због начина на који је био уметнут у батерију.
Слике воки-токија који су експлодирали показују етикете са натписима ''ИЦОМ“ и ''произведено у Јапану“, а компанија ИЦОМ је саопштила да је престала да производи те уређаје пре десет година, као и да је већина оних који су још у продаји фалсификовани.
Јошики Еномото, генерални директор ИЦОМ-овог одељења за безбедност и трговину, рекао је за Ројтерс да је могуће да је старији уређај модификован да направи бомбу.
''Било би тешко убацити експлозивну направу у главни одељак воки-токија, јер је његова електроника чврсто спакована, па је већа вероватноћа да је био у одвојивој батерији'', рекао је Еномото јапанској телевизији Фуџи.
Други либански извор је за британску агенцију рекао да је до експлозија дошло чак и у случајевима када је батерија била одвојена од остатка уређаја.
Либански безбедносни извор је раније рекао Ројтерсу да су у уређаје били уграђени експлозиви који је тешко открити, док је одвојени извор навео у новим пејџерима било сакривено до три грама експлозива, месецима пре експлозија.
У експлозијама комуникацијских уређаја у уторак и среду у Либану убијено је најмање 37 особа, укључујући двоје деце, док је више од 3.000 рањено.
Либанска влада и милитантна група Хезболах су окривили Израел за напад.
Тел Авив није коментарисао те наводе, али је министар одбране Јоав Галант најавио да Израел улази у ''нову фазу'' рата.
КИЈЕВ ЈАВЉА - ЗАПАД ПОТВРЂУЈЕ: Руске службе знале да Украјинци...
Извор: Политика.рс