Најновије

ВУЧЕВИЋ: Подносим оставку на место председника Владе Србије

Председник Владе Милош Вучевић поднео је неопозиву оставку на место председника Владе Србије, након синоћних догађаја у Новом Саду када су чланови СНС претукли неколико студената.

Раније је најављено да ће се Вучевић обратити данас у 11 сати.

У питању је ванредна конференција, а разлог обраћања из Владе Србије није саопштен. Међутим, Nova.rs незванично сазнаје да ће Вучевић данас поднети оставку.

„Себе сам видео као део политике континуитета од прве Владе Александра Вучића до Владе Ане Брнабић. Много сам поносан на све оно што смо урадили као Влада, заједно с председником републике, у протеклих девет месеци“, рекао је Вучевић на почетку обраћања.

Он је истакао да је сенку на мандат Владе бацило оно што се десило у Новом Саду, губитак 15 живота. Од тог тренутка, каже Вучевић, Србија као да је остала заглављена у тој несрећи.

„Влада је ту показала одговорност, двојица министара су поднели оставке, тужилаштво је добило све што је тражило, да може да води истрагу, и показала да нема заштићених, нема привилегованих. Ми као влада трудили смо се, на захтев студената, изнесемо све документе, закључно са оним што је председник синоћ приказао“, истакао је Вучевић.
Вучевић каже да се јутрос пробудио и видео да је дошло до новог сукоба у Новом Саду, кад је повређена једна девојка. Он наводи да је до сукоба дошло кад су студенти дошли испред просторија СНС и желели да „жврљају“.

„Након овог догађаја синоћ у Новом Саду, моја неопозива одлука је да поднесем остваку на место председника Владе“, рекао је Вучевић.

Подсетимо, дан након што су се он, председник Србије Александар Вучић и председница Скупштине Ана Брнабић обратили јавности, позвали на смиривање тензија и најавили реконструкцију Владе, нападнути су студенти у Новом Саду.

Током ноћи догодила су се два напада у којем је лакше повређено неколико студената, док је једна девојка доживела теже повреде вилице.

ИНЦИДЕНТ У СКУПШТИНИ: Посланици коалиције НАДА покушали да спрече одржавање колегијума

Извор: Нова.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА