Најновије

"Путеви Србије": Већина праваца ка НС затворена до 10.11.

На сајту Јавног предузећа "Путеви Србије" објављене су промене режима саобраћаја које ступају на снагу сутра и важиће до 10.11.2025.године. Према најавама, путеви ка Новом Саду, где ће 1.11. бити одржан велики комеморативни скуп поводом годишњице пада надстрешнице на Железничкој станици, биће затворени за саобраћај.

У саопштењу "Путева Србије", које преносимо у целости, наводе се и алтернативни правци који воде углавном преко Сурчина или Батајнице. Као образложење за затварање путева у том периоду наводе се "радови на рехабилитацији путева".

Подсећамо, 1. новембра у Новом Саду биће одржан велики комеморативни скуп поводом годишњице пада надстрешнице на Железничкој станици када је страдало 16 особа, а једна је тешко повређена. У плану је да се 1. новембра у Новом Саду грађани окупљају од 10 сати на више различитих локација у граду. После тишине од 16 минута, почеће програм скупа. 

Који путни правци ка Новом Саду ће бити блокирани?

Од 29.10.2025. од 12 часова до 10.11.2025.године до 14 часова, изводиће се радови на рехабилитацији, на државном путу И А реда број 1, петља Београд, уз следећи режим саобраћаја:

- смер: Нови Сад – Београд / Аеродром НТ, индиректна рампа – затворена за саобраћај.
- смер: Нови Сад – Шид, директна рампа – затворена за саобраћај.
- смер: Београд – Чачак / Ниш, индиректна рампа – затворена за саобраћај.
- смер: Шид – Н. Сад, паралелна рампа – затворена за саобраћај.
- смер: Нови Сад – Ниш / Чачак, у зони радова на главном правцу саобраћај ће се одвијати претицајном саобраћајном траком у смеру кретања и претицајном саобраћајном траком супротног смера.
- смер: Ниш / Чачак – Нови Сад, у зони радова на главном правцу саобраћај ће се одвијати возном и зауставном саобраћајном траком.
- смер: Шид – Београд / Аеродром НТ, нормално одвијање саобраћаја.

Алтернативни путни правци:

смер: Нови Сад – Београд / Аеродром НТ

1. пт.Батајница – Земун / Галеника – пт.Змај – Београд / Аеродром
2. пт.Сурчин – назад пт.Београд – Београд / Аеродром
3. пт.Сурчин југ – пт.Сурчин-1 место Сурчин – Бгд / Аеродром
4. Сурчин југ – Н. Бгд – Војвођанска ул. – пт.Тошин бунар – Бгд / Аеродром

смер: Београд – Чачак / Ниш

1. пт.Добановци – пт.Бгд – ЧА / Обр.

2. пт.Доб – Добановци – пт.Сурчин – Ниш / Чачак / Обреновац.
3. Аеродром – место Сурчин – пт.Сурчин – Ниш / Чачак / Обреновац.
4. Нови Београд – ИИ.Б-475 – пт.Сурчин-југ – Ниш / Чачак / Обреновац.

смер: Шид – Н. Сад / Београд

1. пт.Икарбус – пт.Београд – Н.Сад.
2. пт.Београд – пт.Сурчин – Н. Сад.

3. пт.Сурчин југ – пт.Сурчин 1 – пт.Београд – Н.Сад

Радови ће бити обезбеђени адекватном саобраћајном сигнализацијом и опремом.

Молимо учеснике у саобраћају да поштују саобраћајну сигнализацију и прилагоде брзину кретања условима на путу.

Извор: Директно.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА