Најновије

"Полиција, лези доле!": Ухапшен Владимир Штимац и још 37 људи након скупа код Скупштине Србије (ВИДЕО)

Некадашњи кошаркашки репрезентативац и активиста Владимир Штимац ухапшен је синић.

Како се види на снимцима на друштвеним мрежама, Штимца су ухапсили испред зграде РТС.

Иначе, МУП Србије је нешто из 2х саопштио је да је привео 37 особа које су, како наводе, учествовале у нарушавању јавног реда и мира и изазивању инцидената испред Скупштине. Додали су да трагају за осталим починиоцима истих дела.

Прорежимски таблоиди јављају да је, како наводе, по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду ухапшен јер је целог дана подстрекивао на насиље испред Скупштине.

МУП Србије саопштио је да је привео 37 особа које су, како наводе, учествовале у нарушавању јавног реда и мира и изазивању инцидената испред Скупштине.

"Припадници Министарства унутрашњих послова идентификовали су и у службене просторије довели 37 лица, која су учествовала у нарушавању јавног реда и мира и изазивању инцидената током непријављеног јавног окупљања, претходне вечери, испред Народне скупштине Републике Србије", наведено је у саопштењу МУП-а.

Како су додали, полиција интензивно ради на идентификацији и проналажењу осталих учесника који су својим "поступцима угрожавали безбедност грађана и јавне имовине".

Полиција ће, стоји у саопштењу, наставити да доследно примењује све законске мере у циљу очувања јавног реда, мира и безбедности свих грађана.

Posted by Дневне Новине Правда (Званична страница) on Sunday 2 November 2025

Извор: Н1

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА