Најновије

ЕРДОГАН ИЗМЕЂУ ПЕТ ВАТРИ: Разговарао са Макроном - у Анкару стигао Лавров

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров допутовао је у посету главном граду Турске. Ово преноси РИА Новости.
Ердоган

Ердоган

Прецизира се да је дипломата неколико дана пре посете Анкари боравио у Јужној Африци. На маргинама министарске конференције Г20, Лавров се састао са турским министром иностраних послова Хаканом Фиданом. Стране су разговарале о консултацијама између Руске Федерације и САД, преговарачком процесу о Украјини и Сирији.

Планирано је да Сергеј Лавров настави да разговара о различитим аспектима међународне ситуације, као и билатералним односима.

Раније је објављено да ће Хакан Фидан и Сергеј Лавров разговарати о решавању сукоба у Украјини 24. фебруара. Очекује се да ће турски министар спољних послова такође саопштити спремност земље да буде домаћин преговора о украјинском сукобу. Посета Сергеја Лаврова Турској најављена је 22. фебруара.

Ердоган претходно разговарао и са Макроном

Ердоган је у недељу имао телефонски разговор са француским председником Емануелом Макроном. Током разговора размотрени су билатерални односи Турске и Француске, регионална и глобална питања.

„Председник Ердоган је рекао да Турска наставља са својим напорима да оконча рат између Русије и Украјине и постигне праведан и трајни мир и да као земља која је неколико пута успела да доведе зараћене стране за преговарачки сто, Турска може да допринесе мировним преговорима, укључујући њихово гостовање и, што је најважније, отпочињање преговарачког процеса који не искључује обе стране у сукобу“, саопштио је турски лидер.

Ердоган је рекао и да се не може прихватити план о пребацивању Палестинаца у Египат, Јордан или било коју трећу земљу.

„Председник Ердоган и француски председник Макрон сложили су се да у новом периоду раде координисаније као лидери два савезника из НАТО-а“, саопштила је канцеларија.

Прочитајте ОВДЕ о победи Мерца

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА