Према признатим извештајима украјинских војника, руске снаге су од 5. јануара значајно ојачале присуство у региону, пребацујући „адекватне FPV-екипаже“ који сада паралишу транспорт и ротацију ВСУ.
„200-их (погинулих) нема много, али транспорт жестоко страда“, пишу украјински извори, истичући да је велики број украјинских посада „избачен из строја због уништених возила за снабдевање“.
Русија је у последњим недељама повратила више насеља на северу и југозападу Курске области, приближивши се трасама ка Суджи на мање од 10 км, што јој је омогућило пун огњени надзор над путним комуникацијама ВСУ.
Украјински војни ресурс DeepState такође потврђује нарастајуће проблеме ВСУ са логистиком, а снимци уништене украјинске технике на путевима постају све учесталији.
Украјински извори признају да, уколико Кијев не пронађе начин да преокрене ситуацију у наредним недељама, цела операција у Курској области може доживети колапс.
Русија, с друге стране, систематски затвара обруч око украјинских јединица, онемогућавајући им снабдевање и појачања, чиме се стварају услови за још веће поразе Кијева на овом правцу.
"МИ - СНАГА НАРОДА" О ГЛОБАЛНИМ ПРОМЕНАМА: Повући хитно Шутановца, Брнабић за оставку због УСАИД-а!
Извор: Правда.рс





