Како су нам рекли пољопривредници, надају се да ће коначно држава сагледати домаћу производњу и помоћи пољопривреднику.
- Чули смо за разговор у Министарству пољопривреде, али то нису удружења која представљају мачванске пољопривреднике, које ми подржавамо. Шта даље, не знам, зависи од ситуације, али ми нећемо одустати - казао нам је Младен Младеновић, један од окупљених пољопривредника.
Колико је судбина српске пољопривреде на клацкалици, потврдио нам је и Александар Савић, пољопривредник из Блаца који каже да његова породица управо зависи од сточарства којим се баве. Они имају 70 крава и огромно стадо оваца.
- Ми само од тога живимо. Литар млека је 30 динара, толико је био и 2004. године. Тада је џак ђубрива од 50 килограма коштао 400 и 500 динара, а сада џакче од 25 килограма истог ђубрива кошта 1.600 динара. Неиздрживо је и неизводљиво, а ја желим да останем на селу и наставим производњу - објаснио је Савић колика је мука пољопривредника и шта је разлог протеста.
Блачка општина је позната по томе да 70 одсто становништва живи од пољопривреде. Слична је, на пример, ситуација и у Општини Житорађа, али тамо су изгледа пољопривредници задовољни, с обзиром на то да не учествују у овим протестима.
Инцидената није било, а полиција обезбеђује скуп.
Директно.рс





