Најновије

КИЈЕВ ПОПУШТА? Украјинска и америчка дипломатија спремају договор са Русијом

Шеф кабинета Володимира Зеленског и саветник Доналда Трампа разговарали су о месту и времену могућих мировних преговора са Русијом, потврдио је саветник украјинског председника Литвин.

Амерички званичник Уолц изјавио је за Fox News да су разговори већ започети и да се ради на „мерама за јачање поверења“, које ће касније бити представљене Русији.

„Ово ће бити напоран процес, права дипломатска борба, али обе стране морају бити укључене. Мислим да се сада крећемо у позитивном правцу“, истакао је Уолц.

Ова вест указује да су у току први конкретни кораци ка преговорима, у тренутку када Кијев губи кључне позиције на фронту, а Запад све мање верује у могућност војне победе Украјине. Очекује се да ће Москва добити званичне предлоге у наредним недељама.

ЗЕЛЕНСКИ У ПАНИЦИ ТРАЖИ ИЗЛАЗ: Кијев жури са планом за окончање рата

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА