Најновије

СКАНДАЛ У КИЈЕВУ! Посланица тврди да је F-16 оборила украјинска ПВО — систем „свој–туђи“ и даље не функционише

Народна посланица Врховне раде Украјине Марјана Безугла изазвала је нову полемику у јавности изјавом да је најновији пад америчког ловца F-16 последица дејства украјинске противваздушне одбране, а не непријатељске ватре, како је првобитно саопштено.

Безугла је подсетила да је реч о већ трећој верзији рушења ловца, и додала да систем „свој – туђи“ унутар украјинске војске још увек није уређен, што доводи до опасности да сопствени авиони постају мете.

Она је такође истакла да и даље нису објављени резултати истраге о паду претходног F-16 у августу 2024. године, где се такође сумњало да је авион оборен пројектилима из америчког система Patriot, што су у том тренутку потврдили и поједини западни медији.

Ове изјаве долазе у тренутку све веће напетости у Кијеву, како због слабих резултата на фронту, тако и због техничких проблема са увезеним западним наоружањем, које се, како показују извештаји, све чешће користи неефикасно или доводи до несрећа.

 

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА