Најновије

Брнабић: Блокадери су садисти који малтретирају жене

Председница парламента Ана Брнабић изјавила је данас да је блокада Радио-телевизије Србије (РТС) кривично дело за које је прописана новчана казна или казна затвора и оценила да су блокадери "садисти који малтретирају жене".

Брнабић је гостујући на телевизији Пинк казала да је дужна да упозори блокадере на последице и санкције које закон прописује и додала да се нада да ће институције радити свој посао.

- Кривични законик предвиђа новчану казну или казну затвора до годину дана за оне који неовлашћено спречавају или ометају емитовање радио и телевизијског програма - казала је председница Скупштине Србије.

По њеним речима, људи који блокирају јавни сервис "муче и таргетирају" новинарке и репортерке тог медија.


Академци који су незадовољни радом РТС блокирају зграде јавног сервиса од 14. априла у 22.00, а навели су да ће блокада трајати док се не распише нови конкурс за чланове Савета Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) или док се РТС не угаси.

Извор: Бета

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА