Најновије

ШТА СУ ЗАМЕРКЕ СИ ЂИНПИНГА СРПСКОМ РУКОВОДСТВУ: Вучић открио "три смера" у којима Пекинг жели побошљање!

Александар Вучић, председник Србије, имао је сусрет и састанак са Си Ђинпингом, кинеским лидером, у Москви.
Вучић и Ђинпинг

Вучић и Ђинпинг

Председник Србије Александар Вучић рекао је да је кинески председник Си Ђинпинг предложио да се односи Кине и Србије поправе у три смера и најавио да ће почетком септембра посетити Кину када ће се поново срести и разговарати са Сијем.

Вучић је новинарима у Москви, где је учествовао на паради поводом победе у Другом светском рату, а након састанка са кинеским председником, казао да је први смер виши степен координације руководстава двеју земаља.

"То значи да се најмање једном годишње виђамо, да управљамо свим процесима, да контролишемо процесе наше сарадње и да можемо да доносимо планове и програме за будућност. То је огромна промена да једна тако велика земља, једној малој земљи предложи такву врсту координације где ће двојица председника једном годишње најмање да се виђају и да се договарају о даљим акцијама", казао је Вучић.

Како је рекао, тачка два је узајамно подржавање.

"Председник Си ми је рекао 'ако вам је потребно, ако вам нешто затреба, тражите од нас', Посебно је поменуо моју улогу, али и улогу СНС, за коју је рекао да је стабилизујући фактор и фактор будућности за земљу и да је њена политика самосталности и независности донела много тога доброг Србији", навео је Вучић.

Трећи смер у којем би требало поправити сарадњу је, како је навео Вучић, инсистирање на сарадњи од узајамне користи и да се и даље користе механизми, попут оних из споразума о слободној трговини који већ дају значајне резултате.

"Нама је прошле године увећена трговинска размена за 30 одсто у односу на претходну годину, али ту, а и кроз друге механизме, можемо још много тога новог да направимо", казао је Вучић.

Како је рекао, ускоро се очекује и одлазак српске високе делегације у Народну Републику Кину, а он ће у септембру бити гост председника Сија заједно са више других светских лидера.

 "Већ почетком септембра, ако се не варам, 3. септембра, ако нисам погрешио и поново ћу имати важне билатералне сусрете са највишим кинеским званичницима, укључујући и председника Сија", казао је Вучић.

Погледајте ОВДЕ како су се светски државници поздравили са Путином

Извор: Правда.рс / РТС

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА