Најновије

ОРБАН ПОРУЧИО КИЈЕВУ И БРИСЕЛУ: Ми одлучујемо!

Мађарски премијер Виктор Орбан изјавио је да ни Владимир Зеленски ни бирократе у Бриселу не одлучују о томе шта мисли мађарски народ и да без Мађарске нема приступања Украјине Европској унији.

Без Мађарске нема приступања Украјине ЕУ. Сваки Мађар ће рећи шта мисли по овом питању. Свиђало се то вама или не. Ми овде тако радимо - написао је Орбан на мрежи Икс.

Медији су раније писали да је Зеленски тврдио да Будимпешта ради веома опасне ствари за ЕУ и да је већина Мађара, према анкетама, наводно за придруживање Украјине заједници.

У Мађарској је 14. априла почело анкетирање становништва о уласку Украјине у Европску унију. Упитници се шаљу поштом. Листић садржи једно питање: Да ли подржавате чланство Украјине у ЕУ? Може се одговорити са „да“ или „не“. Када анкета буде завршена у јуну, њени резултати ће бити послати у Брисел. За разлику од референдума, овакве консултације у Мађарској не подразумевају праг излазности.

Орбан је раније изјавио да Брисел жели да Украјина постане чланица Европске уније до 2030. године, али да Мађарска има последњу реч. Према његовим речима, приступање Украјине заједници уништило би мађарску економију. Орбан је такође изјавио да Европска унија не жели да помаже Украјини, већ да је колонизује, а присиљавање Кијева да настави сукоб је једна од метода колонизације. Он је нагласио да је Мађарска за Европску унију, али против убрзане европске интеграције Украјине и да без сагласности Будимпеште, Кијев никада неће ући у заједницу.

Извор: Вечерње Новости 

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА