Милош Павловић, један од такозваних студената који хоће да уче, рекао је да ће коначну одлуку о најављеном штрајку глађу донети након састанка са председником Вучићем.
- Налазимо се већ 88 дана у Пионирском парку у борби за наша права и ту ћемо остати док се наши захтеви не испуне. Пре шест дана смо саопштили да уколико се не испуне три услова, ми ступамо у штрајк глађу. Рок је био до данас. Синоћ нас је посетио Милош Вучевић и замолио нас да не доносимо финалну одлуку док се не видимо са председником Вучићем. Јутрос нам је стигао позив из кабинета председника да сутра у 11 часова дођемо на састанак, ми ћемо се одазвати позиву али из великог поштовања према председнику Вучићу ми ћемо нашу финалну одлуку која се тиче даљих одлука саопштити сутра после састанка.
- Шокирани смо оним што се дешавало у протекла два дана. Луки Лалошевићу, Владимиру Балаћу... Оно што је битно је да ћемо сви ми ићи на наше факултете јер имамо право на то и нико нема право да нам забрани да уђемо на наше факултете, само хоћемо да учимо, а блокадерима поручујемо једно - уништили сте нам једну годину, немојте да нам уништавате и остатак живота - рекао је Милош Павловић.
Извор: Курир





