Најновије

Нетанјаху негира да је Израел гурао САД да се придружи рату против Ирана

Премијер Бењамин Нетањаху негирао је данас да је Израел гурао Сједињене Америчке Државе да се придруже војној кампањи против Ирана, одбацујући супротне наводе које је у уторак објавио Вашингтон Пост.

 

"Прича Вашингтон Поста која сугерише да је Израел гурао председника Трампа у одлуку да бомбардује иранска нуклеарна постројења је бесмислица", објавио је Нетањаху на званичном X налогу премијера Израела, преноси Тајмс оф Израел.

Нетањаху је оценио да је Трамп "деловао у најбољем интересу САД", на основу истих обавештајних података које је имао и Израел.

"Захвални смо председнику Трампу на његовом одлучном вођству и на томе што је изузетан пријатељ Израела", поручио је Натањаху.

Актуелни и бивши израелски званичници су потврдили за Вашингтон Пост да је Нетањаху издао налог за припрему напада на Иран месецима пре него што је Трамп објавио да су се САД и Иран договорили око преговора о иранском нуклеарном програму.

"Као део текућих припрема које су започете у последњој години мандата бившег председника САД Џозефа Бајдена, израелски званичници састали су се са америчким колегама у Вашингтону како би убедили САД да се придруже нападу, верујући да би то учинило операцију много ефикаснијом", наводи се у извештају Вашингтон Поста.

Извор: Политика

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА