Најновије

Како руски медији пишу о протесту у Београду

Студенти и присталице опозиције који захтевају одржавање ванредних избора у Србији блокирали су данас Трг Славија у центру Београда и околне улице, извештавају руске агенције ТАСС и РИА Новости.

И ТАСС и РИА Новости подсећају да вечерас у 21.00 истиче ултиматум који су демонстранти поставили властима, захтевајући да одреде датум ванредних парламентарних избора и уклоне камп присталица председника Александра Вучића из центра града.

Обе агенције преносе и да је председник Србије Александар Вучић изјавио да очекује насиље од стране демонстраната током протеста у Београду.

ТАСС пише да се хиљаде људи окупило данас у Београду на опозиционом студентском протесту наводећи да студенти већ седам месеци блокирају рад високошколских установа.

РИА Новости додаје и да је државно предузеће "Србија воз" дан уочи протеста обавестило грађане да су железнице Србије примиле анонимну претњу терористичким нападима и обуставиле железнички саобраћај у целој земљи.

ТАСС извештава да је велики опозициони протест уз учешће студената почео на Тргу Славија и да демонстранти носе заставе Србије и симболе својих факултета.

На место окупљања стигла је и колона од неколико стотина мотоциклиста који подржавају протест, пише ТАСС и додаје да је атмосфера на тргу уочи митинга била жива, али мирна и да није уочено значајно присуства полиције у непосредној близини.

Дан протеста 28. јун је један од најзначајнијих симболичних датума за Србе пише РИА и подсећа на Косовски бој 1389, атентат на Франца Фердинанда 1914 и изручење бившег председника Србије Слободана Милошевића Хашком трибуналу 2001.

Извор: Бета

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА