- Управо сам физички нападнут од особе познате као Мустафа. Иста особа је покушала пар минута раније да ме згази колима. Када се окренула колима, снимао сам да пријавим возило полицији, али је особа изашла из возила и напала ме. Задобио сам повреде главе, усне и врата - објавио је Вељковић на Фејсбуку уз снимак напада.
Додао је да сумња да је ово повезано са његовим политичким ангажманом и прославом Видовдана.
- Све се издешавало испред моје породичне куће у Микронасељу, Северна Митровица. За то време, у кући су ми били супруга и троје деце - навео је Вељковић.
У Косовској полицији потврдили су за Нова.рс да је пријављен напад на Вељковића, те да је у станици у току испитивање две особе, након чега ће бити донете одговарајуће одлуке.
За сада нису изнели више детаља.
Подсетимо, Вељковић је у суботу приведен на Газиместану током обележавања Видовдана, након чега је пуштен, али је потом поново задржан у полицијској станици Вучитрн, где је провео шест сати са политичким саборцима.
Извор: Директно.рс





