Најновије

Русија постигла пробој у хиперзвуку — РАН представила јединствене резултате Путину

У оквиру фундаменталних истраживања у интересу одбране и безбедности Русије за две године постигнут је јединствен резултат у области хиперзвучних технологија, саопштио је председник Руске академије наука Генадиј Красников на састанку са председником Русије Владимиром Путином.

„Шести програм обухвата фундаментална научна истраживања за одбрану и безбедност земље. Покренули смо га крајем 2023. године, дуго нисмо имали такав програм. Накнадно ћу вам посебно саопштити о резултатима шестог програма, јер смо добили јединствене резултате у области хиперзвука и других истраживања“, рекао је Красников.

Он је нагласио да су сва истраживања у оквиру програма усклађена са генералним конструкторима за наоружање, као и да одговарају усвојеним технолошким правцима.

Поред тога, Путин и Красников разговарали су о сарадњи Академије са Руском научном фондацијом, Руском фондацијом за перспективна истраживања, Научно-техничким саветом, као и о раду регионалних огранака и представништава РАН, посебно на југу Русије.

Posted by Дневне Новине Правда (Званична страница) on Tuesday 15 July 2025

Извор: rs.sputniknews. com

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
[Translate to English:] [Translate to English:]

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА